Treningskamp mot Kolbotn IL - Forhåndsreportasje

kol(21.11) Lørdag den 24.november kommer Kolbotn IL på besøk til Bellevue. Kampstart i årets første treningskamp er kl 15.15. Værprofetene sier at vi kan vente oss flotte spilleforhold, med solskinn og +2°C.

SPRINT-JELØY - KOLBOTN IL  

Spillertropp:

Julian 06, Sander 06, Jonas, Isak, Theodor, Jørgen, Tristan, Gustav, Åmund, Nikolai, Julian, Trym BK, Erlend, Kasper
og Altinn 06 (og Håkon)


Om motstanderlaget:
Kolbotn leverte en meget sterk sesong i Oslo sin 1.divisjon avd. 3, som de vant foran gode lag som Skeid og KFUM med imponeredne 13-3-0 på sine 16 kamper. Med sin målforskjell på 79-17 var de også både det mestscorende og gjerrigste laget i divisjonen. I kampen om kretsmesterskapet, der de tre avdelingsvinnerne møtte hverandre, slo de Frigg 4-2 men havnet på 2.plass etter at Oppsal ble for sterke (tap 0-4).

Tidligere møter:

Vi har møtt Kolbotn IL én gang tidligere. For cirka et halvt år siden, nærmere bestemt den 13.mai 2018, møttes vi i plasseringskamp (om 9.plass) under Holmen Elite Tournament. Etter en meget sterk 1.omgang, ledet vi 3-0 etter mål av Trym AH x2 og Julian. Kolbotn kom sterkt tilbake i 2.omgang, men klarte kun å redusere to ganger.
Målsjanser vi noterte den gangen, var 11-8 i vår favør.  

Funfact:
Kun 40% (6/15) av våre spillere som er med i lørdagens kamptropp, var med mot Kolbotn sist. Etter 3 nye forfall på kampdagen, var det bare 4/15 (27%) av våre spillere som var med på forrige oppgjør.